چطور میشه كامپیوتر خاموش رو در یك زمان مشخص روشن كرد ؟؟

تقریبا همه مادربردهای امروزی این قابلیت رو دارند که بشه اونا رو طوری تنظیم کرد که در روز و ساعت خاصی کامپیوتر خاموش را روشن کرد.ولی عده کمی از این ویژگی BIOS Setup اطلاع دارند. یعنی از این ویژگی می تونید مثل ساعتی که برای کار روزانه از آن جهت بیدار شدنتان استفاده می کنید استفاده كنید. مراحل کار بدین صورته : ۱- کامپیوترتون رو روشن كنید . به محض ظاهر شدن اولین نوشته ها روی صفحه نمایش کلید Del را فشار دهید.(روی صفحه هم عبارت Press Del to setup را می بینید) ۲- اگر setup رمز عبور داشته باشه در این مرحله وارد نمایید تا وارد setup شوید و تمام گزینه های setup را می بینید.معمولا صفحه زمینه setup به رنگ آبی هست. ۳-با توجه به اینکه گزینه های Bios Setup در مادربردهای مختلف یکسان نیست باید دنبال قسمت power بگردید. ۴- بعد از ورود به قسمت Power باید دنبال گزینه ای مشابه گزینه Automatic Power Up بگردید و اون رو بصورت Enable در آورید.در بعضی از setup ها با عبارات everyday یا by date برخورد خواهید کرد. ۵- بعد از فعال سازی قسمت بالا باید در صورتیکه by date را فعال کرده باشید تاریخ آن ماه را مشخص كنید (عددی بین ۱ تا ۳۱ البته تاریخ سیستم میلادی می باشد) در بعضی از setup ها هم می توانید نام روز هفته را مشخص نمایید. ۶-در قسمت time هم ساعتی که می خواهید کامپوتر شما روشن شود تایپ نمایید. ۷- همه چیز را در قسمت Exit از Setup ذخیره نماید و خارج شوید.

موقعی که کامپیوتان خاموش هست (کلید اصلی پریز برق منزل نباید خاموش باشد)در تاریخ و ساعت مورد نظرتان روشن می شود. در صورتیکه در قسمت Start –> Programs –> Start up فایل موسیقی قرار دهید کامپیوتان آن موسیقی را اجرا خواهد کرد و از خواب نازتان بیدار می شوید.

 

تفاوت پردازنده های Centrino و Pentium در چیست؟

 

پردازنده های Centrino مخصوص نصب بر روی Notebook ها طراحی شده است این پردازنده ها به گونه ای طراحی شده اند كه مصرف كمتر انرژی و تولید گرمای كمتری دارند. این پردازنده ها در اصل به نام Mobile تولید می شوند و هنگامیكه به همراه چیپ ست 855 شركت اینتل و كارت بی سیم 2100 شركت اینتل همراه شوند به نام Centrino خوانده می شود كه در ایران به نام Centrino معروف شده اند. این گروه دارای حافظه داخلی تا 2048K یعنی 2MB  می باشد كه باعث افزایش قدرت پردازش آنها می شود و سرعت گذرگاه 400MHz دارند. با تولید این پردازنده ها كه در چند گروه تولید می شوند، وزن نوت بوكها به علت حذف سیستم های خنك كننده بزرگ قبلی، كاهش چشمگیری داشت. در حال حاضر حدود 85% نوت بوك های دنیا با این پردازنده ها تولید می شوند .

 

فرق بین ویروس ، اسب های تروا و كرم چیست؟

 

اساسا” تمامی این موارد تحت گروه كلی ویروس ها قرار می گیرند. با این حال تفاوت های كمی هم بین این سه مورد وجود داره.

ویروس ها :

یك ویروس از لحاظ فنی(با چسبیدن یا وارد شدن به فایل ) فایل دیگری رو آلوده می كنه. اونا معمولا” فایل های برنامه یا مدارك Ms office رو آلوده می كنند. از این طریق تكثیر می شن و خسارت وارد می كنن. ویروس ها بر خلاف كرم ها به تنهایی عمل نمی كنند.

كرم ها :

كرم ها تقریبا” با « ویروس واقعی » یكی هستند. به جز اینكه كرم ها می تونند به تنهایی به فعالیت خود ادامه دهند و به طور كلی سایر فایل ها رو آلوده نمی كنند ولی جایگزین فایل می شوند . كرم ها معمولا” با استفاده از ایمیل، شبكه ، دیسك یا …. خود را كپی می كنند. بازم باید گفت كه كرم ها خیلی شبیه ویروس ها هستند و خسارت های مشابهی رو به وجود میارن .

اسب های تروا :

این برنامه خودش رو تكثیر نمی كنه اما به كامپیوتر كاربر آسیب می رسونه. در این برنامه كاربران هستن كه باعث انتشار و اجرای اسب های تروا می شن. اسب های تروا خودش رو ایمیل نمی كنه. اسب های تروا شبیه یك برنامه بی ضرر مثل محافظ صفحه نمایش یا لطیفه هستن و به این طریق منتشر می شن .

 

 

فرمتهای اتحادیه DVD FORUM

 

DVD-R : (حرف R مخفف کلمه Recordable  است ) یک بار رایت می شود و می توان آن را بارها خواند . دستگاهی که دارای این استاندارد باشد تنها می تواند برروی دیسکهای DVD-R  رایت نماید.

DVD–RW : چندین بار می توان بر روی آن رایت کرد وخواند .دستگاههایی که دارای این استاندارد هستند قابلیت پحش و رایت بر روی دیسکهای DVD-R  و DVD-RW  را دارند .

 

فرمتهای اتحادیه DVD + RW Aliance

 

دیسکهای این اتحادیه با فرمت مثبت قرار دارند که از چند جهت بر مدل های منفی برتری دارند . از جمله می توان اضافه کردن , پاک کردن و همچنین جابه جا کردن اطلاعات بر روی دیسک رایت شده بدون تاثیر گذاشتن بر روی اطلاعات دیگر را , اشاره کرد. همچنین عمل فاینالیزه کردن دیسک نیز بنحوی انجام می شود که سرعت خواندن اطلاعات از روی دیسک بالا برود.

DVD+R : دیسکهای این استاندارد نیز قابل رایت هستند . دستگاههایی که دارای این استاندارد هستند تنها می توانند اطلاعات را بر روی دیسکهایی بافرمت DVD + R  رایت کنند.

DVD+RW  : دستگاهی که دارای این فرمت باشد می تواند بر روی دیسکهایی با استاندارد DVD + R  و DVD + RW اطلاعات را رایت کند. ودیسکهای این استاندارد نیز از نظر عملکرد تفاوتی بامدل DVD + R  ندارد. این نکته لازم به ذکر است که تمامی دیسکهای با استاندارد بالا در رده ای از DVD  با نام DVD5  یا DVD10 قرار دارند . DVD5  دیسکهایی با یک لایه و یک لبه و ظرفیت 4.7 گیگابایت هستند و دیسکهای DVD10  دارای یک لایه با دو لبه و 9.4 گیگا بایت ظرفیت هستند.

DVD+R DL  : این نوع دیسک ها از همان فناوری دیسکهای DVD+RW بهره مبرند با این تفاوت که دارای دولایه می باشند. به این ترتیب ظرفیت این دیسکهانسبت به مدلهای قبل دوبرابرشده است. این دیسکها جزو رده ای ازدیسکها با نام DVD18,DVD9 هستند . دیسکهای9DVDدارای دولایه ویک لبه وظرفیت5.8 GB  هستند و دیسکهای DVD18 دارای دولایه و دولبه وظرفیت 9.5 GBدارند .

تمامی دیسکهای ذکرشده دربالا در اکثر دستگاههای پخش دی وی دی رایج دربازار قابل خواندن هستند استاندارد دیگری که توسط اتحادیه آلیانس ارایه شده است  DVD-RAMاست که مزیت این نوع دیسکها بر مدلهای قبلی امکان چند بار رایت اطلاعات برروی آنها است. ازطرف دیگر این نوع دیسکها در دستگاههای موجود در بازار قابل چرخش نیستند وبرای استفاده ازآنها نیاز به دستگاهی متفاوت است.

 

دوستان الان حدود 8 ماه هست كه دیسك های VMD تولید میشن .

این دیسك های چند لایه ای توانایی ذخیره 50 GB اطلاعات دارن . البته در آینده نزدیك ظرفیت دیسك ها رو افزایش میدن .

حتما بعد از یكی دو سال VMD ها جای CD و DVD ها رو می گیرن .

 

آشنایی با انواع CD و Write Method ها

 

 

 

 

 .روش كلیك كن تا لیست كد های جاوا و VB رو ببینی . حدود 40 تا كد جاوا و VB و سه تا قالب وبلاگ توش هست . همشو تو فایل های txt ذخیره كردم و زیپشون كردم .

حجمش هم فك كنم 160 كیلوبایته . دانلود كن و حالشو ببر .

 

40 كد جاوا و VB + سه قالب وبلاگ (برای بلاگفا)

 .